Jakelo Jakelo
299
BLOG

Nie będę kandydatem na prezydenta Miasta Łodzi.

Jakelo Jakelo Polityka Obserwuj notkę 4

 

Nie będę kandydatem na prezydenta Miasta Łodzi. Dla przypomnienia mój program wyborczy sprzed 4 lat - w znacznej części aktualny, a niektóre jego punkty (śniadania i obiady dla uczniów kradnie eseldowski Trela, którego mam prawo nazwać "intelektualnym złodziejem".

http://www.mmlodz.pl/358583/pytan-do-jacka-kedzierskiego-kandydata-na-prezydenta-lodzi

Pytanie, dlaczego nie będę kandydował. Otóż, ruch polityczny, z którym od dwóch lat byłem związany, który wydawał mi się nosicielem idei narodowo-demokratycznej okazał się niewypałem. Ruch Narodowy w Łodzi w rzeczywistości okazał się bandą Rozwydrzonych Niedorostków, która dała się wiosną tego roku zmanipulować i de facto stała się młodzieżową przybudówką sił "propisowskich". Hasło "Precz z komuną" stopniowo zamienia na hasło "Precz z Rosją". Jeżeli dodam do tego związanie się z siłami propagującymi "prasłowiańskie pogaństwo", to jasne jest, że z tym ruchem łączy mnie już nic... Niski poziom intelektualny członków tego ruchu sprawił, że nie zaakceptowali oni przedstawionego programu.

 

Narodowy program samorządowy

Łódź 2014

1.               Opanowanie SUBFLUENZY.

„Subfluenza" to „grypa subwencyjna” (subwencja + influenza) – poszukiwanie dostępnych środków unijnych (subwencji) i planowanie i przeprowadzanie tych inwestycji, na które można je otrzymać, a nie tych, które są miastu i mieszkańcom potrzebne.

2.               Racjonalna polityka inwestycyjna.

Np. remont torowiska, tam gdzie jest on potrzebny bez kłamania, że należy zbudować nową ulicę – trasa w-z wymagała remontu torowiska, a nie wyburzenia przejść podziemnych i rozpowszechniania kłamstwa, jakoby budowana jest nowa trasa w-z. Zakaz wyburzania kamienic pod budowę ulic.

3.                Nowy środek transportu dla Łodzi – trolejbus.

Połączenie odległych dzielnic (Chojen, Olechowa, Radogoszcza ze Śródmieściem liniami trolejbusowymi. Zastąpienie linii tramwajowych podmiejskich (które wymagają remonty torowisk) liniami trolejbusowymi.    

4.               „Jedynka” poza Łódź. 

Dążenie do „wyprowadzenia” poza granice Łodzi samochodowego ruchu tranzytowego przebiegającego drogą krajową nr. 1. Wywieranie nacisku na władze krajowe, by wschodnia i zachodnia obwodnica Łodzi została wkrótce wybudowana.  

5.               Węzeł autostradowy „Wiączyń”.

Zmiana koncepcji węzłów autostradowych i połączenia miasta z autostradą A- 1 przez powrót do pierwotnego planu jednego węzła „Wiączyń” na przedłużeniu ul. Pomorskiej (zamiast węzła Brzezińska i Rokicińska). Modernizacja i przebudowa ul. Pomorskiej od ul. Konstytucyjnej do węzła „Wiączyń” z wykorzystaniem wiaduktu (obecnie nieczynnego) nad linią kolejową Łódź-Widzew Zgierz). Przebudowa ul. Henrykowskiej (prostopadłej do ul. Pomorskiej i budowa wiaduktu nad liniami kolejowymi. Połączenie ul. Pomorskiej z ul. Brzezińską przedłużeniem ulic Olkuskiej i Listopadowej.     

6.               Zieleń miejska – jej pielęgnacja, a nie likwidacja.

(Park na Żubardziu, Park Baden-Powella - zakaz niszczenia go „trasą Konstytucyjna”, Park przy Rokicińskiej/Maszynowej/Henrykowskiej – zagospodarowanie nieużytków)

7.               Zakaz „odbywania” masy krytycznej.

„Masa krytyczna” czyli zbiorowy przejazd rowerzystów zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Dalsza budowa ścieżek rowerowych (np. do Łagiewnik) powinna być kontynuowana.

8.               Zniesienie budżetu „obywatelskiego”.

Poprzez wprowadzenie budżetu „obywatelskiego” władze Łodzi wykazują bezczynność w zakresie wykonywania zadań własnych miasta i zmuszają mieszkańców do żądania ich przeprowadzania poprzez budżet „obywatelski”, w którym dominują programy inwestycyjne lub remontowe.

9.               Upodmiotowienie rad osiedli i decentralizacja władzy miejskiej.

Pulę środków finansowych przeznaczanych na realizację zadań z budżetu „obywatelskiego” należy przekazać do dyspozycji rad osiedli (średnio w kwocie po 1 mln zł. dla każdego osiedla), by mogły one wykazać więcej aktywności i same przeprowadzać inwestycje. Pulę przeznaczaną na zadania ogólnomiejskie przeznaczyć do dyspozycji radnych miasta, by oni uchwałą Rady mogli żądać wykonania niezbędnych inwestycji lub remontów.

10.          Oświata. Szkolnictwo

a)               Eliminacja wychowania w stylu „gender” z przedszkoli oraz seksualnego ze szkół podstawowych i gimnazjów. Możliwość wprowadzenia wychowania seksualnego w szkołach ponadgimnazjalnych. 

b)               Poprawa stanu budynków szkolnych i infrastruktury sportowej).

c)                Wyżywienie dzieci i młodzieży – wznowienie funkcjonowania szkolnych stołówek, eliminacja posiłków „cateringowych”, eliminacja szkolnych sklepików.

11.          Sport wizytówką Łodzi. Racjonalna budowa stadionów.

Jakelo
O mnie Jakelo

Prawnik

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka